ÇORUM İL MEM ARGE

TÜBİTAK Tarafından 117 Okulumuzun 4006 Bilim Fuarı Başvurusu Desteklemeye Uygun Bulundu

 Öğrencilerin bireysel ilgileri doğrultusunda seçtikleri konuları inceleyerek hazırladıkları projelerle, bilimsel araştırma süreçlerini yaşayarak öğrendikleri etkinlikler olan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına bu sene 117   okulumuz katılacak.
TÜBİTAK Tarafından 117 Okulumuzun 4006 Bilim Fuarı Başvurusu Desteklemeye Uygun Bulundu

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK yaptığı açıklamada: “TÜBİTAK Bilim Fuarları ile öğrencilerimiz ilgilendikleri bilimsel konular hakkında daha fazla bilgi edinebilme şansını yakalıyorlar. Bilimsel konularla ilgilenirken bilimsel düşünceyi öğreniyor ve problem çözme kabiliyetlerini geliştiriyorlar. Deney yapma disiplini kazanırken, deney sonuçlarını değerlendirerek hem kendilerine hem de başka katılımcılara yapıcı eleştiriler yapabilme becerisi kazanıyorlar. Yine konu araştırması yaparken de çeşitli alanlarda bilgi ediniyorlar. Projelerinin sunumuyla bilimsel konuları anlama ve anlatabilme becerilerini geliştiriyorlar. 

     2013 yılından itibaren TÜBİTAK tarafından okullara destek olarak uygulanan bilim fuarı desteğinde  bu sene 119 okulumuz başvuru yapmış olup 117 okulumuz desteklenmeye uygun görülmüştür.  Bu başarıda emeği geçen tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

27-12-2017

Uçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi - 0 (364) 224 17 83 224 02 01 ( Dahili 208/209 )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.